Farby International w Sklepie Żeglarskim RAKSA.

10-02-2020

International Paint, w skrócie International, jest marką jednostki biznesowej Marine & Protective Coatings firmy AkzoNobel.

Marka International® jest światowym liderem w dziedzinie powłok morskich, jachtowych i ochronnych. Długoletnia marka będąca synonimem innowacji i współpracy, jest preferowanym wyborem liderów branży poszukujących doskonałości i wiedzy specjalistycznej. Dostarczają technologie antykorozyjne i przeciwpożarowe, technologie kontroli zabrudzeń oraz rozwiązania estetyczne na lądzie i na morzu. Zaawansowana technologicznie międzynarodowa oferta produktów, wspierana przez wysokiej jakości obsługę klienta i wsparcie w terenie na całym świecie, stara się zaspokoić potrzeby klientów teraz i w przyszłości. Ukierunkowanie na badania i rozwój zapewnia, że ​​dzięki procesowi ciągłego doskonalenia są w stanie dostarczać innowacyjne produkty i usługi, aby spełniać najwyższe międzynarodowe standardy, jednocześnie spełniając lub przekraczając wymagania regulacyjne w każdym obszarze działalności. 
Firma została doceniona przez wybranie jej oficjalnym dostawcą Volvo Ocean Race 2017-2018. Wszystkie łodzie biorące udział w wyścigu Volvo Ocean Race były pokryte gamą produktów AkzoNobel International® i Awlgrip. 

Historia:
W 1881 r. Niemieccy bracia Max i Albert Holzapfel wraz z Charlesem Petrie założyli Holzapfel Compositions Company Ltd w Newcastle upon Tyne w Anglii, produkując powłoki morskie dla lokalnego przemysłu żeglugowego. Nazwa International została następnie ukuta jako ich marka farb. Firma rozszerzyła się, najpierw przeprowadzając się do większej siedziby w Gateshead, aw 1904 r. Do dużej fabryki w Felling, gdzie znajduje się jej nowoczesna siedziba.
Już w 1889 roku firma przeniosła produkcję do Rosji, Danii, Włoch i Niemiec, a w 1901 roku do Stanów Zjednoczonych, gdzie została zarejestrowana pod nazwą International Paint Co. Inc. w New Jersey, a produkcja odbywa się na Brooklynie, Nowy Jork. W okresie przed I wojną światową dodano nowe fabryki w Szwecji, Francji i Japonii. W czasie wojny firma znana była pod nazwą International Paints i przeniosła swoją siedzibę do Londynu, z dalszym wzrostem w okresie międzywojennym w Hiszpanii, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii oraz ekspansją na farby domowe i przemysłowe. W 1968 r. Courtaulds, po założeniu znaczącej działalności w zakresie farb i przejęciu International Paint, połączył wszystkie swoje interesy w zakresie farb pod nazwą International. Lata 70. i 80. przyniosły wiele zmian, nowe rynki i wzrost, a także konsolidacje i rozwikłania oraz zmniejszenie liczby obsługiwanych rynków.
AkzoNobel przejął Courtaulds w 1998 r., kiedy oddział Coatings & Sealants był najbardziej dochodową działalnością Courtaulds.

(źródło: https://www.akzonobel.com, https://en.wikipedia.org/wiki/International_Paint)