Jakie są różnice pomiędzy mapami w echosondach Lowrance z opcją nawigacyjną? (Część 1)

23-02-2017

Kupując echosondę Lowrance z wbudowanym odbiornikek GPS i opcją nawigacyjną dostajemy standardową mapę całego świata, ma to wiele zalet, znacznie zwiększa się bezpieczeństwo i komfort pływania. Mapy dostarczają informacji o głębokości, niebezpiecznych miejscach. Wszystko to ułatwia wyznaczenie bezpiecznej trasy oraz szybsze namierzenie ciekawych miejsc do wędkowania, a także powrót na te łowiska.

Ceny za takie urządzenia są w dzisiejszych czasach bardzo przystępne. Z oferty firmy Lowrence już za 1.399 zł otrzymamy echosondę z nawigacją model: HOOK-4, z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3".

https://raksa.com.pl/product/search?query=hook+z+nawigacj%C4%85

Echosondy Lowrance posiadają wbudowany slot na karty microSD więc w przypadku gdy standardowa mapa globalna nie wystarcza mamy możliwość wyposażenia jej w bardziej szegółowe mapy konkretnych rejonów świata. Producentami takich map są renomowani i wielokortnie nagradzani za swoje produkty C-MAP, Navionics, Insight Genesis.

 

C-MAP MAX-N+

Mapy C-MAP MAX-N+ dostarczają dokładne i aktualne informacje aby żeglowanie stało się jeszcze bardziej przyjemne i bezpieczne.

Podstawowe cechy mapy:
- Wysokiej rozdzielczości batymetryczne (HRB) mapy obszarów przybrzeżnych,
- Dynamiczne pływy i prądy,
- Zdjęcia lotnicze w wysokiej rozdzielczości ukazujące szczegóły portów i podejść, dla zwiększenia świadomości sytuacyjnej,
- Informacje o marinach, usługach portowych pomagają podróżującym wodniakom,
- Morskie obszary chronione podają granice parków morskich i innych podobnych obszarów oraz szczegółowe informacje o nich,
- Własne cieniowanie głębokości dla łatwiejszej identyfikacji różnych zakresów głębokości. 

 

W kolejnym wpisie opiszemy główne cechy  map Navionics oraz Insight Genesis.