Jakie są różnice pomiędzy mapami w echosondach Lowrance z opcją nawigacyjną? (część 2)

31-03-2017

 Jakie są różnice pomiędzy mapami w echosondach Lowrance z opcją nawigacyjną? (część 2)

W poprzednim blogu pisaliśmy, że echosondę z nawigacją z oferty firmy Lowrence możemy kupić już za 1.399 zł otrzymamy echosondę z nawigacją model: HOOK-4, z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3".

https://raksa.com.pl/product/search?query=hook+z+nawigacj%C4%85

Echosondy Lowrance posiadają wbudowany slot na karty microSD więc w przypadku gdy standardowa mapa globalna nie wystarcza mamy możliwość wyposażenia jej w bardziej szczegółowe mapy konkretnych rejonów świata. Producentami takich map są renomowani i wielokrotnie nagradzani za swoje produkty C-MAP, Navionics, Insight Genesis.


W tej części opiszemy pozostałe mapy do echosond Lowrance .

Firma Navionics jest największym na świecie i najbardziej doświadczonym dostawcą ogólnoświatowej morskiej kartografii elektronicznej. Mapy Navionics oferują opcjonalne warstwy wysokiej rozdzielczości, obejmujące 3D, nakładkę satelitarną, panoramiczne zdjęcia portów, dynamiczne prądy oraz pływy.
Wszystkie mapy na kartach pamięci umożliwiają dostęp do:

-Nautical Chart – rozbudowanego zasobu map używanego przez żeglarzy na całym świecie;

- SonarChart™ – map batymetrycznych mórz i jezior w jakości HD z izobatami co 0,5 m, (dodatkowo można tworzyć własne mapy z SonarChart™ Live i przeglądać te stworzone przez innych użytkowników SonarChart);

-Community Edits – poprawek wprowadzanych przez użytkowników należących do Navionics Community.

 

Ciekawą propozycją jest Insight Genesis gdzie użytkownik może użyć swoich logów sonarowych, aby utworzyć własne mapy z zadziwiającą szczegółowością i konturami o dokładności 1 stopy (30,5 cm), które ukazują kluczowe obszary mieszczące ryby, dla osiągania większych sukcesów na wodzie.

Może także skorzystać z map tworzonych przez innych członków globalnej społeczności Insight Genesis. Wystarczy, że odwiedzi www.gofreemarine.com/insight-genesis/ i utworzy nieodpłatne konto lub zakupi płatne konto Insight Genesis Premium.

Korzyści z Insight Genesis:

- przekształć logi sonaru we własne nieodpłatne mapy,
- przeglądaj, pobieraj i wnoś własny udział do zamieszczonej online mapy społecznościowej akwenów wodnych na całym świecie.

Cechy konta Premium:
- przeglądanie i pobieranie nakładek map obejmujących roślinność i twardość dna,

- podświetlenie zakresów głębokości własnymi kolorami w wyświetlaczach HDS Carbon, HDS Gen3 i Elite-Ti,

- opcja łączenia map z mapą społecznościową lub zachowanie ich prywatnie.