Hook Reveal - nowe echosondy Lowrance.

28-09-2020

W 2020 roku firma Lowrance wypuściła na rynek nowe echosondy z serii Hook Reveal.Poniżej postaramy się przedstawić co zmieniło się w porównaniu do wersji Hook2.

Hook Reveal jest dostępny w następujących konfiguracjach:

Wszystkie odmiany Hook Reveal mają 2D CHIRP, DownScan i ploter nawigacyjny (nie ma żadnych modeli X jak to miało miejsce w Hook2), wersje TripleSchot mają również SideScan.
Jeśli chodzi o rozmiary, Hook Reveal jest dostępny w wersjach 5, 7 i 9 cali, wszystkie z orientacją podobną do panoramicznej, wyświetlacze są takie same jak w Hook2.

Z zewnątrz Hook Reveal nie różni się dużo w porównaniu do Hook2, za to w oprogramowaniu jest sporo zmian, pojawia się funkcja FishReveal i Genesis Live.

FishReveal w uproszczeniu polega na umieszczeniu łuków rybnych z obrazu 2D CHIRP na obrazie DownScan. Może to brzmieć jak klon FishID, ale tak nie jest. FishReveal jest funkcją pochodzącą z modeli Elite Ti / Ti2 i HDS i jest sprawdzoną technologią. Naprawdę dobrą rzeczą w FishReveal jest to, że teraz otrzymujesz wszystkie potrzebne informacje bezpośrednio pod łodzią, patrząc tylko na DownScan, bez konieczności wykonywania 2D CHIRP i DownScan na podzielonym ekranie. Dzięki temu możemy na podzielonym ekranie wyświetlić mapę i sonar, co jest bardzo praktycznym połączeniem.

Kolejną nowością jest Genesis Live - mapowanie w czasie rzeczywistym.
Genesis Live wykorzystuje cyfrowe dane o głębokości z przetwornika, do tworzenia map wysokiej rozdzielczości, o dokładności 1/2 stopy (15 cm), ułatwiając znajdowanie obszarów, w których lubią skrywać się ryby, jak zapadliska, górki i rowy.

Przetworniki
W echosondach Hook Reveal do wyboru są 3 przetworniki: TripleShot pozostaje bez zmian, ale 83/200-HDI jest ulepszony i mamy nowy 50/200-HDI. Obie wersje HDI są takie same, jakie w bogatszych modelach HDS i Elite, tylko z nowymi złączami.