Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2020 - NauticusCup.

14-09-2020

Regaty NauticusCup to już wydarzenie cykliczne, są organizowane dziesiąty rok z rzędu. Jest to największa impreza żeglarska w Olsztynie i w ramach jej rywalizacji wyłaniani są Mistrzowie i Mistrzynie Województwa Warmińsko-Mazurskiego w klasach: Laser 4.7, Laser Radial, Optimist do lat 11, Optimist do lat 15, L'Equipe i 29er. 

W miniony weekend na jeziorze Ukiel ścigało się ponad 140 zawodników. Pogoda dopisała była typowo żeglarska, słońce i wiatr. Udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi, a organizacja regat była na najwyższym poziomie. Oczywiście nie udałoby się to bez wsparcia rodziców, darczyńców i sponsorów. Rodzice zapewnili ciepłe napoje i poczęstunek. Sponsorzy klubu oraz sponsorzy regat firma BUJALSKI, marka GUL i Sklep Żeglarski RAKSA ufundowali nagrody dla zawodników. Choć Olsztynianie są bardzo gościnni, to medali tak łatwo nie oddali. Większość, bo aż 10 w tym 5 złotych, zdobyli zawodnicy z NAUTICUS OLSZTYN – Brawo Wy ! 

Mamy nadzieje, że wszyscy bawili się dobrze i bezpiecznie. Zapraszamy za rok.

 

Foto relacja: 
https://www.facebook.com/pg/raksasklepzeglarski/photos

Pełne wyniki regat:
- w klasach Optimist, L'Equipe i 29er
http://2020.sailingnet.pl/olsztyn/
- w klasach Laser 4.7, Laser Radial
https://www.upwind24.pl/regatta/nauticus-cup-oraz-mistrzostwa-wojewodztwa-warminsko-mazurskiego-2020/results

 

Fotorelację znajdziecie również na stronie SailingNet, który zapewnił zdalną obsługę regat i wyniki on-line od razu po wyścigach:

https://www.facebook.com/pg/SailingNetSport/photos/?tab=album&album_id=3219037084831167&ref=page_internal