Ile warte są recenzje i komentarze ? Czy warto oceniać sklepy ?

13-12-2017

Każdy z nas, zanim dokona zakupów zwłaszcza przez internet, chce się upewnić czy  dany sklep jest wiarygodny i uczciwie podchodzi do klienta i jego praw. Korzystamy wtedy z pomocy takich portalów jak Google czy Facebook, dzięki którym możemy zapoznać się z recenzjami sklepów i sprawdzić ich reputację. 

Jednak coraz częściej zdarza się, że sklepy lub obsługujące je agencje marketingowe majstrują przy systemie punktacji. Czasem delikatnie, przez „konkurs”, ale bywa, że niemal jawnie poszukują osób, które podejmą się zafałszowania oceny. Nawet na portalach aukcyjnych można znaleźć oferty sprzedaży like'ów czy pozytywnych komentarzy. Czy to jest dozwolone? Oczywiście, że nie - to jest oszustwo i celowe wprowadzanie klienta w błąd i mam nadzieje, że wszystkie takie akcje wyjdą na jaw. W wielu przypadkach takie majstrowania są bardzo widoczne bo jeśli ktoś już na samym starcie ma kilka tysięcy recenzji i like'ów lub w ciągu paru dni kilkukrotnie zwiększył swoje opinie to wiarygodność ich jest bardzo niska.

Pamiętajmy, że prawdziwe recenzje zbierane są systematycznie i w długim okresie czasu dlatego zachęcamy każdego do wystawiania swojej oceny i proszę pamiętać, że każdą ocenę można również edytować i aktualizować. 

Oceń nasz sklep: Naszym celem jest zadowolenie klienta i ocena na 5 gwiazdek ! Jeżeli jednak zdecydujesz się na negatywną publikację najpierw zgłoś swoje uwagi do działu reklamacji tak abyśmy mogli wyjaśnić problem i poprawić jakość obsługi: