Pomorska Gala Żeglarska 2016

13-12-2016

3 grudnia w Kartuzach odbyła się VIII Pomorska Gala Żeglarska, w czasie której przyznano tytuły dla najlepszego żeglarza i żeglarki roku, doceniono trud nauczycieli oraz klubów i uhonorowano polskich olimpijczyków. Nagrodzono również osoby, które znacząco przyczyniły się do rozwoju tego sportu w ostatnim sezonie.

Łukasz Trzciński, zawodnik Jachtklubu Stoczni Gdańskiej, oraz Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego otrzymali tytuły dla Najlepszych Pomorskich Żeglarzy 2016. Grzegorz Formela, trenujący na co dzień klasę Cadet, został wybrany Trenerem 2016. Juniorzy: Kajetan Jabłoński i Mikołaj Staniul, zdobywcy drugiego miejsca na mistrzostwach Europy, zostali nagrodzeni mianem Pomorskich Żeglarzy Juniorów bieżącego roku. Wyróżnienie w kategorii „Talent” przypadło Natalii Kuczys z MKŻ Arki Gdynia i Kamilowi Manowieckimiemu z klubu YKP Gdynia. Nie zabrakło również gratyfikacji dla nauczycieli, którzy od wielu lat z pasją przekazują wiedzę i praktyczne umiejętności swoim podopiecznym. W tym roku odznaczono trzy osoby: Janusza Frąckowiaka - nauczyciela z Gminy Kosakowo, Jakuba Pankowskiego, który na co dzień trenuje Sekcję Żeglarską Politechniki Gdańskiej i Zbigniewa Czubka - trenera ds. młodzieży z AZS AWFIS Gdańsk.

Wśród laureatów znaleźli się także: Małgorzata Białecka, Irmina Mrózek Gliszczyńska, Piotr Myszka i załoga: Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek - polscy olimpijczycy z Rio.

Podczas tegorocznej Gali Żeglarskiej nie zabrakło atrakcji związanych ze sportem. Uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił na symulatorach żeglarskich, porozmawiać z najbardziej uznanymi zawodnikami w kraju oraz wysłuchać prezentacji książki Krzysztofa Paula.

Pod koniec imprezy, prezes PoZŻ Bogusław Witkowski oraz główny patron wydarzenia - marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ogłosili, że w przyszłym roku gala odbędzie się w Przywidzu.