"Pomorze na morze" - siódma edycja

23-09-2016
„Pomorze na morze” to projekt Pomorskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku udało się zorganizować już siódmą edycję tej imprezy, która trwała w dniach 12 do 16 września. Skorzystało z niej ponad 600 osób, głównie uczniów pomorskich szkół. Przez tydzień uczestnicy akcji pływali żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej.

„Pomorze na morze” zorganizowano po raz pierwszy 4 lata temu. Calem akcji jest edukacja morska i żeglarska dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podczas siódmej edycji w programie znalazło się żeglowanie na „Zawiszy Czarnym” , który w czasie trwania imprezy aż 22 razy wypływał z portu w Gdyni na dwugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej. Dowódcą statku był kpt. Tomasza Kulawik.

Z rejsów skorzystali przedstawiciele organizacji pozarządowych powiatu kartuskiego, laureaci konkursów zorganizowanych przez Gdynię oraz uczniowie szkół, między innymi młodzież z z Brodnicy Górnej, Gdyni, Przywidzu czy Skorzewa. Do akcji przyłączyła się również polska szkoła w Rydze, z której, na zaproszenie związku żeglarskiego, przyjechała grupa uczniów. Po udanym rejsie, wszyscy uczestnicy otrzymywali dyplomy z potwierdzeniem udziału w imprezie.