REGATY, REGATY, REGATY - NAUTICUS CUP 2018 

02-10-2018

NAUTICUS CUP 2018 

W dniach 28/30 września odbyły się największe regaty w okolicy. Ponad 150 uczestników w klasach: OPTIMIST, L’Equipe, Laser 4,7 i Laser Radial. Na olsztyńskie jezioro Ukiel przybyli nie tylko zawodnicy z Warmii i Mazur, ale również z Warszawy, Lublina czy Trójmiasta. Podczas uroczystego zakończenia regat Nauticus Cup wręczono atrakcyjne nagrody rzeczowe i tytuły najlepszym zawodnikom w klasach Optimist A, Optimist B, LEQ, Laser Radial i Laser 4,7. Dodatkowo nagrody odebrali zawodnicy, którzy startowali w Mistrzostwach Województwa W-M. Pełne wyniki rywalizacji młodych żeglarzy dostępne są na stronie regat www.olsztyn.sailingnet.pl

klasie L’Equipe tytuł i puchar wywalczyli: Aleksander Hlebowicz, i Amelia Kwiatkowska (Nauticus Yacht Club Olsztyn), drugie miejsce zajęli Hubert Bałdyga i Julianna Wypych (KS BAZA Mrągowo), a trzecie Hanna Słyk i Adam Strelaw (KS Spójnia Warszawa). Brąz w mistrzostwach województwa zdobyli: Marcel Wolętek i Kosma Krecz (Nauticus Yacht Club Olsztyn).

W Laserze Radial dominowali żeglarze MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. Wygrał: Konstanty Sawicki przed Tomaszem Trasnowiczem i Filipen Zajączkowskim. W klasie Laser 4.7 w klasyfikacji open całe podium zajęli gospodarze: z Nauticus Yacht Club Olsztyn Michał Mazurowski , Adam Sokołowski i Igor Barcikowski . Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Natalia Burczyńska (Olsztyńska Grupa Regatowa), druga była

Karolina Skwarek (AZS UWM Olsztyn ), a trzecia Gabriela Jakończuk (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko)

W rywalizacji optimistkarzy oddzielnie rozegrano mistrzostwa województwa i regaty pucharowe w grupach A i B). Złoty medal w mistrzostwach zdobył Patryk Chełkowski , srebrny: Mateusz Gigielewicz (obaj MBSW/UKŻr Niegocin Giżycko), a brązowy Amelia Potejko z Giżycka, która jednocześnie była najlepsza wśród dziewcząt przed koleżankami klubowymi Magdalena Skórnóg i Dominika Gralą.

Puchar Nauticusa w grupie A wywalczył Patryk Chełkowski, drugi był Mateusz Gigielewicz, trzecie miejsce zajęła Amelia Potejko, a czwarte Domnika Grala. W grupie B główne trofeum powędrowało do stolicy, a zdobył je Jan Karnowski (Spójnia Warszawa). Druga w klasyfikacji była Alicja Michalewska (SSW MOS Iława) – triumfatorka rywalizacji dziewcząt, a trzecia Lidia Łukasik (Żegluj Lublin). Podium wśród chłopców uzupełnili Michał Karnacewicz (Nauticus Yacht Club Olsztyn) i Jan Klinicki (Iława), a wśród dziewcząt Natalia Chojnowska (Iława).