Triumfy Polaków na Mistrzostwach Europy w klasie Europa

17-08-2016

W dniach 4-6 sierpnia w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Europy w klasie Europa. Zawody były bardzo udane dla naszych reprezentantów, którzy zdobyli łącznie 3 medale, w tym dwa złote. Łącznie startowało 36 zawodników z 8 krajów.

Najlepiej zaprezentowała się Weronika Glinkiewicz-Madej z KS Posnania Poznań, która zdeklasowała swoje rywalki, wygrywając rywalizację w kategorii Master Women, w ostatnim wyścigu pokonując dodatkowo zwycięzcę klasyfikacji generalnej, Duńczyka Sørena Johnsena. Glinkiewicz-Madej zajęła ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z kolei Wojciech Bromka z Jacht Klubu Wielkopolskiego zajął trzecie miejsce w kategorii Master Men (wyprzedzili go jedynie wcześniej wspomniany Søren Johnsen oraz Szwed Par Abrahamsson), zaś tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasował się Wojciech Olejnik z AZS-u Poznań.

Należy pamiętać również o zwycięstwie Lecha Sztyka z LOK Gliwice, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Super Master Men, zajmując w klasyfikacji generalnej wysokie, 9. miejsce.

Podczas zawodów pogoda raczej nie dopisywała, padał deszcz, ale warunki wiatrowe były dość dobre. Dzięki temu rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi, zaś organizatorzy (czyli Marina Kamień Pomorski oraz Jacht Klub Kamień Pomorski) zdecydowanie stanęli na wysokości zadania.