Wyłoniono zwycięzcę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

19-08-2016
14 sierpnia w Sopocie zakończono drugą edycję Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Zwycięzcą IV, finałowej rundy zawodów (poprzednie odbyły się w Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu), została załoga Sailing Event MOS Iława, która w klasyfikacji generalnej zajęła ostatecznie 5. miejsce. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej została dowodzona przez Tymona Sadowskiego drużyna AZS Politechniki Gdańskiej. Drugie miejsce zajęła ekipa Amiki JK Kamień Pomorski, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale MBSW Rainmaker Giżycko.

Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. W całym konkursie wzięło udział ponad 100 zawodników reprezentujących 13 klubów. Poziom sopockiej, ostatniej rundy, był niezwykle wyrównany, zaś warunki na wodzie doskonałe. Liderem po trzech rundach była drużyna z Kamienia Pomorskiego, jednakże w IV., rozegranej w Sopocie, dała się wyprzedzić załodze z Gdańska. Co prawda przewaga Amiki JK przed decydującą rundą wynosiła zaledwie 1 punkt, niemniej jednak wydawało się, że dowiozą pierwsze miejsce do końca. Tak się nie stało – w ostatnim wyścigu zawodów Gdańszczanie zajęli drugie miejsce, gwarantując sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i spychając Amikę JK na drugie miejsce.

Warto również pamiętać, że AZS Politechniki Gdańskiej zakwalifikował się tym samym do żeglarskiej Ligi Mistrzów. Finał tych zawodów odbędzie się we wrześniu na Sardynii.