Co z tymi porostami !

05-10-2023

Jesień już wkradła się do naszej codzienności, slipujemy łodzie... co za tym idzie czyścimy i usuwamy porosty-glony, skorupiaki i wszelkie inne zabrudzenia kadłuba. Produktami do zadań specjalnych, które spełnią Państwa oczekiwania są doskonałe preparaty występujące w naszej ofercie:

Sea-Line C1 SUPER STRONG oraz Yachticon Algen+Muschel Entferner to najważniejsze produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji łodzi wykonanych z laminatu.

 

 

Łatwy sposób użycia, wygodny rozpylacz – wystarczy nanieść preparat na zabrudzone miejsce, odczekać 5-15 min, a następnie przetrzeć najlepiej miękką szczotką Deckmate czy Lalizas i obficie spłukać wodą. Efektem będzie zaskoczony każdy żeglarz.

 

 

 

Umytą i spłukaną powierzchnię możemy dodatkowo zabezpieczyć po wyschnięciu Sea-Line® S4 PROTECT WAX.

 

 

 

 

 

A co w przypadku powierzchni z teaku?

 

Gdy pokład i inne elementy na jachcie stały się szare, gdzieniegdzie widać glony, pleśń, czasem pozostałości po odwiedzających nasz jacht ptakach - poradzi na to ALGEN, MOOS & SCHIMMEL ENTFERNER-FUR TEAKDECKS.

 

 

To silny i skoncentrowany preparat w proszku, który przywróci  złoty kolor teaku. Pamiętajmy jednak, by nie używać myjek ciśnieniowych. Silny strumień wody wymywa włókna celulozy spomiędzy słojów drewna. Najlepiej do mycia pokładów używać dobrej jakości szczotki o średnio-twardym włosiu Tbrite.