ŻELKOT BIAŁY / GELCOAT 0,50 kg 29325

  • Dodaj recenzję:
  • 29325
  • Kod producenta: 478995
  • Dostępność: Jest Wysyłka już od: 14.00 zł  (16 szt.)
  • szt.
  • 53,00 zł

Żelkot został stworzony w oparciu o żywicę ortoftalową, która nadaje produktowi dobrą odporność na czynniki atmosferyczne oraz światło. Jest to idealny produkt do ogólnego zastosowania, w przypadku produktów nie podlegających krytycznym warunkom eksploatacji: łodzie, nadwozia, zbiorniki dla rolnictwa itp.

Należy połączyć z katalizatorem MEKP (nadtlenek ketonu metylowo-etylenowego) w procentach od 1,5% do 2% , a grubość musi wynosić od 0,4 do 0,9 mm. (700-900 g / m²). Czas przydatności do użycia produktu katalizowanego w temperaturze 25 ° C wynosi 4'-12' min.
Należy zastosować dodatek parafinowy do żelkotu w celu zmniejszenia utleniania powierzchni zewnętrznej, która sprawia że laminat pozostaje „lepki”, nawet po zakończeniu polimeryzacji maksymalnie w ilości 2%, aby nie pogarszać właściwości produktu. Dodatek parafiny do żelkotu wymaga dobrego wymieszania do prawidłowego rozproszenia materiałów. Dodatek parafinowy należy konieczne dobrze wymieszać przed dodaniem katalizatora.

Ostrzeżenia: w wysokich temperaturach otoczenia, żelkot może bardzo szybko katalizować. Należy użyć niskiego i szerokiego naczynia, aby ułatwić rozpraszanie ciepła. W przypadku aplikacji pędzlem należy używać płaskich narzędzi z miękkim włosiem i zawsze przed użyciem sprawdzić, czy rozpuszczalniki są dobrze odparowane. W temperaturze otoczenia (lub w samym produkcie) poniżej 5 ° C żywica może mieć trudności w żelowaniu.

Żelkot jest trwały w oryginalnym opakowaniu, nienaruszony i nie wystawiony na działanie źródeł ciepła, przez maksymalnie 4-6 miesięcy.