Jak prać sztormiaki? Jak dbać o ubiór z wodoodpornych tkanin? Jak czyścić sztormiak?

13-06-2017

Sztormiaki i odzież wodoodporna z czasem tracą swoje właściwości wodoszczelne, ale gdy będziemy pielęgnować je w odpowiedni sposób będą służyły nam latami.

Pranie sztormiaka w zwykłym proszku spowoduje częściowe uszkodzenie powłoki wodoszczelnej. Tkanina zacznie wchłaniać deszcz czy np. słoną morską wodę. Odzież stanie się cięższa a mikropory odpowiedzialne za oddychalność zostaną zapchane. Nie należy również płukać sztormiaków w płynach zmiękczających te środki całkowicie i nieodwracalnie zablokują oddychalność membrany. Bardzo ważne zatem jest pranie sztormiaka i odzieży wodoodpornej  w specjalnych płynach. W naszej ofercie proponujemy:

1. Płyny do prania w tradycyjnej pralce w dwóch pojemnościach: saszetki WASH&CARE MOUNTVAL na jedno pranie lub płyn WASH&CARE MOUNTVAL w opakowaniu 315 ml, który wystarczy na ok. 7 prań.

2. Płyn do płukania WATERPROOFING REFRESHER MOUNTVAL, który odnawia i wzmacnia barierę przeciwko przenikaniu wilgoci. Opakowanie 300 ml wystarcza na ok. 4 prań w tradycyjnej pralce. Można go również stosować do prania ręcznego lub nakładać za pomocą szmatki lub gąbki.

3. Sztormiaki możemy również czyścić doraźnie. Za pomocą szamponu SHAMPOO MOUNTVAL w postaci pianki możemy czyścić ręcznie miejscowe zabrudzenia.

4. Odzież mocno wysłużona zaczyna również przeciekać na szwach i w tym celu stosujemy specjalny płyn YACHTICON NAHT DICHTER, który przywróci szczelność na łączeniach.