Jak prać sztormiaki? Jak dbać o ubiór z wodoodpornych tkanin?

01-09-2023

Jak dbać o sztormiak ?

Sztormiaki i odzież wodoodporna z czasem tracą swoje właściwości wodoszczelne, ale gdy będziemy pielęgnować je w odpowiedni sposób, będą służyły nam latami. 

Pranie sztormiaka w zwykłym proszku spowoduje częściowe uszkodzenie powłoki wodoszczelnej. Tkanina zacznie wchłaniać deszcz czy np. słoną morską wodę. Odzież stanie się cięższa a mikropory odpowiedzialne za oddychalność zostaną zapchane. Nie należy również płukać sztormiaków w płynach zmiękczających te środki całkowicie i nieodwracalnie zablokują oddychalność membrany. Bardzo ważne zatem jest pranie sztormiaka i odzieży wodoodpornej  w specjalnych płynach. W naszej ofercie proponujemy:

1. Płyny do prania w tradycyjnej pralce w dwóch pojemnościach: saszetki WASH&CARE MOUNTVAL na jedno pranie lub płyn WASH&CARE MOUNTVAL w opakowaniu 315 ml, który wystarczy na ok. 7 prań. 

2. Płyn do płukania WATERPROOFING REFRESHER MOUNTVAL, który odnawia i wzmacnia barierę przeciwko przenikaniu wilgoci. Opakowanie 300 ml wystarcza na ok. 4 prań w tradycyjnej pralce. Można go również stosować do prania ręcznego lub nakładać za pomocą szmatki lub gąbki.

3. Sztormiaki możemy również czyścić doraźnie. Za pomocą szamponu SHAMPOO MOUNTVAL w postaci pianki możemy czyścić ręcznie miejscowe zabrudzenia.

4. Odzież mocno wysłużona zaczyna również przeciekać dlatego w ofercie znajdziecie: uszczelniacz szwów  specjalny płyn YACHTICON NAHT DICHTER, który przywróci szczelność na łączeniach, oraz impregnat WATERPROOF - bezbarwny spray, który chroni odzież oraz obuwie przed przenikaniem wilgoci i tłustymi plamami. Nadaje się do tekstyliów, zamszu, nubuku, skóry naturalnej oraz syntetycznej.

  

 

Jaki sztormiak wybrać ?

W naszej ofercie znajdziecie NOWĄ Niemiecką Markę C4S (Crazy 4 Sailing). Te produkty spokojnie mogą konkurować z najlepszymi markami na rynku, a przy tym ceny są stosunkowo niskie. Od ponad 3 lat testujemy te produkty w trudnych warunkach i efekty przerosły nasze oczekiwania. Sztormiaki C4S są godne Polecenia.